IIS 5/6

نحوه نصب گواهینامه ssl در IIS 5&6

گواهینامه خود را نصب کنید :

1. فایل zip حاوی گواهینامه خود را باز کنید. فایل را با نام your_domain_name.cer بر روی دسک تاپ سرور ذخیره کنید.
2. به Administrative Tools بروید، و Internet Services Manager را باز کنید. بر روی گزینه Default Website و یا website که csr را در ان تولید کردید راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب کنید. گواهینامه میتوانند بر روی همان وب سایتی که در ان csr را ایجاد کردید نصب گردد.


3. به تب پنل Directory Security بروید. بر روی دکمه "Server Certificate..." کلیک کنید. ویزارد گواهینامه باز می شود. روی "Next" کلیک کنید.


4. گزینه Process the pending request and install the certificate را انتخاب و next را انتخاب کنید.


5. کلید "Browse" را بزنید و فایل your_domain_name.cer گواهینامه خود را بیابید و next کنید. بقیه مراحل ویزارد را تا پایان یافتن آن دنبال کنید.


گواهینامه خود را تست کنید

بهترین راه برای تست گواهینامه ویزیت از یک url ایمن شده با استفاده از بروزرهای به غیر از Internet Explorer است. به این دلیل به شما این توصیه را میکنیم زیرا Internet Explorer قادر به بررسی سایت شما با و یا بدون گواهینامه است، اما اکثر گواهینامه ها این امکان را ندارند. اگر سایر مرورگرها در رابطه با قابل اعتماد نبودن پیغامی میدهند، اما Internet Explorer پیغامی نمی دهد، پس شما به احتمال زیاد نیاز به نصب گواهینامه طبق دستورالعمل زیر می باشید.

تذکر برای کاربران ISA: در صورتی که از ISA 2004 یا 2006 استفاده می کنید و سرور شما گواهی متوسط ارسال نمی کند، شما باید سرور خود را به طور کامل reboot نمایید. صحت این موضوع را بسیاری از کاربران تایید کرده اند. سرور های ISA به درستی زنجیره گواهی متوسط را بعد از راه اندازی مجدد کامل (full reboot) ارسال نمی کنند.

 

اگر متوجه شدید سرور همچنان از یک گواهینامه قدیمی استفاده میکند و یا سرور https را اصلا بارگذاری نمی کند شما باید سرور را خاموش و یا restart کنید.

 

بک آپ از گواهینامه و کلید خصوصی (توصیه شده)
خیلی خوب است که همیشه از گواهینامه و کلید خصوصی خود در مواقع سقوط سرور پشتیبان تهیه کنید. شما باید از گواهینامه سرور خود بک آپ تهیه نمایید تا اینکه شامل بک آپ کلید خصوصی شما باشد.کلید خصوصی شما شامل فایل گواهینامه شما نمی باشد، و گواهینامه بدون کلید خصوصی عمل نمی کند.

 

 

 

  • 0 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

IIS 8

نصب گواهینامه ssl در iis8 و iis8.5چگونه گواهینامه SSL را بر روی ویندوز سرور 2012-iis8 و ویندوز...

IIS 7

نصب گواهینامه ssl در iis7 1. فایل zip حاوی گواهینامه خود را باز کنید. فایل را با نام...